+421 903 456 321    
Ivanská cesta 1920/2
821 04 Bratislava

29.10.2023

Ako sa vyhnúť podvodom pri nákupe ojazdeného vozidla: Dôležité tipy pre bezpečný nákup

auta.jpg

Kúpa ojazdeného vozidla môže byť výhodná, ale zároveň to môže byť rizikový proces. Existuje mnoho potenciálnych pascí a podvodov, ktoré môžu zanechať kupujúceho s vozidlom, ktoré má skryté vady alebo dokonca ukradnuté. Aby sme vám pomohli vyhnúť sa týmto rizikám, prinášame vám niekoľko kľúčových tipov, ako vykonať bezpečný nákup ojazdeného vozidla.

1. Skontrolujte históriu vozidla

Dôkladne preverte históriu jazdeného vozidla. Môžete použiť služby, ako je Carfax alebo AutoCheck, aby ste zistili, či vozidlo malo nehodu, má stočený kilometer alebo bolo odcudzené. História vozidla môže odhaliť mnoho informácií o jeho minulosti.

2. Osobná prehliadka a testovacia jazda

Nikdy nekupujte ojazdené vozidlo iba online alebo na základe fotografií. Vždy si vozidlo prezrite osobne a vykonajte testovaciu jazdu. Počas testovacej jazdy si všimnite zvláštne správanie vozidla, ako sú zvuky, vibrácie alebo problémy s výkonom.

3. Skontrolujte doklady a identifikáciu

Vždy overte, či sú k dispozícii všetky potrebné doklady, ako sú servisné záznamy, technický preukaz a STK. Tiež si overte totožnosť predávajúceho.

4. Overte predajcu

spokojnosť sa, že jednoducho je veľký. Ak to je možné, nakupujte od autorizovaného dielera alebo osoby, ktorú niekto potrebuje, komu dôverujete. Dajte si pozor na predajcov, ktorí sa snažia ponáhľať transakciu alebo vytvárať tlak na okamžitý nákup.

5. Nechajte si vozidlo preveriť profesionálnym mechanikom

Odporúča sa nechať si vozidlo preveriť nezávislým profesionálnym mechanikom pred zakúpením. Mechanik môže byť skryté problémy, ktoré by mohli byť prehliadnuté.

6. Nespájajte sa iba na slová predávajúceho

Buďte obozretní a nikdy všetko, čo nie je potrebné. Prezrite si vozidlo a všetky aspekty, ktoré vám pomôžu.

7. Urobte si čas na rozhodnutie

Neponáhľajte sa s rozhodnutím. Vždy má možnosť spoľahnúť sa na svoje inštinkty a dostatočný prieskum pred zakúpením.

8. Použite bezpečné platobné metódy

bezpečne platby a vyhýbajte sa platbám v hotovosti.

9. Zistite peniaze, či existujú záruky alebo vrátenie

Zistite, či ponúka cenovo dostupnú formu alebo právo na vrátenie v prípade záruky, že vozidlo nie je také, aké bolo popisované.

10. Nezabudnite na právnu stránku veci

Majte na pamäti všetky právne aspekty nákupu jazdeného vozidla, ako sú daňové povinnosti, prenos vlastníctva a poistenie.

S týmito tipmi by ste mali mať najlepšiu šancu sa podvodom pri nákupe o jazdeného vozidla. stačí, že je potrebná dôkladnosť a opatrnosť sú kľúčové, a majte na pamäti, že keď ide o nákup jazdeného vozidla, je lepšie byť príliš opatrný ako naivný.

V autobazári AutoGigant nájdete vozidlá kúpené a servisované len v Slovenskej republike, po prvom majiteľovi a so 100% garanciou najazdených kilometrov.  

Ponuka vozidiel AutoGigant