+421 903 456 321    
Ivanská cesta 1920/2
821 04 Bratislava

29.10.2023

Ako sa vyhnúť podvodom pri nákupe ojazdeného vozidla: Dôležité tipy pre bezpečný nákup

auta.jpg

Kúpa ojazdeného vozidla môže byť výhodná, ale zároveň to môže byť rizikový proces. Existuje mnoho potenciálnych pascí a podvodov, ktoré môžu zanechať kupujúceho s vozidlom, ktoré má skryté vady alebo dokonca ukradnuté. Aby sme vám pomohli vyhnúť sa týmto rizikám, prinášame vám niekoľko kľúčových tipov, ako vykonať bezpečný nákup ojazdeného vozidla.

1. Skontrolujte históriu vozidla

Dôkladne preverte históriu ojazdeného vozidla. Môžete použiť služby, ako je Carfax alebo AutoCheck, aby ste zistili, či vozidlo malo nehodu, má stočené kilometre alebo bolo odcudzené. História vozidla môže odhaliť mnoho informácií o jeho minulosti.

2. Osobná prehliadka a testovacia jazda

Nikdy nekupujte ojazdené vozidlo iba online alebo na základe fotografií. Vždy si vozidlo prezrite osobne a vykonajte testovaciu jazdu. Počas testovacej jazdy si všimnite akékoľvek neobvyklé správanie vozidla, ako sú zvuky, vibrácie alebo problémy s výkonom.

3. Skontrolujte doklady a identifikáciu

Vždy overte, či sú k dispozícii všetky potrebné doklady, ako sú servisné záznamy, technický preukaz a STK. Tiež si overte totožnosť predávajúceho.

4. Overte predajcu

Uistite sa, že predávajúci je dôveryhodný. Ak to jemožné, nakupujte od autorizovaného dílera alebo osoby, ktorú odporučil niekto, komu dôverujete. Dajte si pozor na predajcov, ktorí sa snažia ponáhľať transakciu alebo vytvárať tlak na okamžitý nákup.

5. Nechajte si vozidlo preveriť profesionálnym mechanikom

Odporúča sa nechať si vozidlo preveriť nezávislým profesionálnym mechanikom pred zakúpením. Mechanik môže odhaliť skryté problémy, ktoré by mohli byť inak prehliadnuté.

6. Nespoliehajte sa iba na slová predávajúceho

Buďte obozretní a neverte všetkému, čo predávajúci hovorí. Prezrite si vozidlo a skontrolujte všetky aspekty, ktoré vám predávajúci popisuje.

7. Urobte si čas na rozhodnutie

Neponáhľajte sa s rozhodnutím. Vždy majte možnosť spoľahnúť sa na svoje inštinkty a vykonať dostatočný prieskum pred zakúpením.

8. Použite bezpečné platobné metódy

Používajte bezpečné platby a vyhýbajte sa platbám v hotovosti.

9. Zistite, či existujú záruky alebo vrátenie peňazí

Zistite, či predávajúci ponúka nejakú formu záruky alebo právo na vrátenie peňazí v prípade, že vozidlo nie je také, aké bolo popisované.

10. Nezabudnite na právnu stránku veci

Majte na pamäti všetky právne aspekty nákupu ojazdeného vozidla, ako sú daňové povinnosti, prenos vlastníctva a poistenie.

S týmito tipmi by ste mali mať lepšiu šancu vyhnúť sa podvodom pri nákupe ojazdeného vozidla. Pamätajte, že dôkladnosť a opatrnosť sú kľúčové, a majte na pamäti, že keď ide o nákup ojazdeného vozidla, je lepšie byť príliš opatrný ako naivný.

V autobazári AutoGigant nájdete vozidlá kúpené a servisované len v Slovenskej republike, po prvom majiteľovi a so 100% garanciou najazdených kilometrov.  

Ponuka vozidiel AutoGigant