+421 903 456 321    
Ivanská cesta 1920/2
821 04 Bratislava

31.12.2023

Prečo je výhodnejšie kúpiť auto z domácej produkcie ako z dovozu?

dovoz_vozidiel.jpg

Pri rozhodovaní o kúpe jazdeného vozidla mnohí ľudia zvažujú, či je lepšie investovať do auta z domácej produkcie alebo hľadať možnosti v zahraničí. Každá z týchto možností má svoje výhody a nevýhody, ktoré je dôležité zvážiť predtým, než sa rozhodnete.

Kúpa auta z domácej produkcie

1. Pohodlie a dostupnosť

Jednou z hlavných výhod nákupu auta doma je pohodlie. Miestni predajcovia sú často ľahko dostupní a môžete si prehliadnuť vozidlo, vykonať testovaciu jazdu a nadviazať lepší kontakt s predajcom auto.

2. Lepší prehľad o vozidle

Pri kúpe auta doma máte väčšiu šancu získať kompletnú históriu vozidla, skontrolovať miestne servisné záznamy a zistiť viac o predchádzajúcom vlastníctve, čo vedie ku skutočnosti, že si budete istý, či náhodou vozidlo nebolo vážne havarované alebo či namalo stáčané kilometre.

3. Jednoduchšie riešenie možných problémov

Pri kúpe auta doma môže byť jednoduchšie riešiť prípadné problémy. Komunikácia s predajcom alebo servisným strediskom môže byť pohodlnejšia, čo uľahčuje vyriešenie prípadných závad.

Kúpa auta v zahraničí

1. Širší výber vozidiel

Kúpa auta v zahraničí môže ponúknuť širší výber vozidiel, vrátane exkluzívnych modelov alebo verzií, ktoré nemusia byť k dispozícii na miestnom trhu. To môže byť lákavé nepríklad pre tých, ktorí hľadajú konkrétnu verziu vozidla.

2. Potenciálne nižšia cena

V niektorých prípadoch môžu byť ceny áut v zahraničí nižšie ako doma, čo môže predstavovať atraktívnu ponuku, avšak treba počítať z cenou prevozu vozidla a tiež miestnymi poplatkami mi prihlasovaní vozidla. 

Rozhodnutie medzi kúpou auta doma alebo v zahraničí závisí od individuálnych preferencií, potrieb a rizikového profilu kupujúceho. Zatiaľ čo nákup doma môže ponúknuť väčšie pohodlie a prehľadnosť, kúpa v zahraničí môže mať výhodu vo väčšom výbere a potenciálne nižšej cene. Je dôležité vykonať dôkladné skúmanie a zvážiť všetky faktory predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie.

Teraz, keď poznáte výhody a nevýhody oboch možností, môžete lepšie posúdiť, ktorá voľba bude pre vás najvhodnejšia pri hľadaní nového vozidla.

V autobazári AutoGigant nájdete vozidlá kúpené a servisované len v Slovenskej republike, po prvom majiteľovi a so 100% garanciou najazdených kilometrov.  

Ponuka vozidiel AutoGigant