+421 903 456 321    
Ivanská cesta 1920/2
821 04 Bratislava

28.09.2023

Dlhodobá údržba a servis ojazdených vozidiel: Ako zachovať spoľahlivosť?

Kúpa ojazdeného vozidla môže byť výhodnou voľbou pre mnoho ľudí, ale dlhodobá údržba a servis sú kľúčom k udržaniu takého vozidla v optimálnom stave. V tomto blogu sa pozrieme na niekoľko dôležitých aspektov týkajúcich sa dlhodobej údržby ojazdených vozidiel, aby sme vám pomohli udržať vaše auto spoľahlivým po mnoho rokov.

Pravidelná údržba je kľúčová

1. Pravidelné olejové výmeny

Olej je dôležitým mazacím médiom pre motor. Pravidelná výmena oleja a olejového filtra je nevyhnutná na udržanie zdravého motora a menej opotrebovania.

2. Kontrola chladičového systému

Systém chladenia je ďalším dôležitým prvkom. Pravidelne kontrolujte chladiacu kvapalinu a upozornite na prípadné úniky alebo problémy s chladením.

3. Brzdový systém

Brzdy sú kľúčovým bezpečnostným prvkom. Pravidelná kontrola brzdových doštičiek, kotúčov a brzdových hadíc je zásadná pre zachovanie bezpečnosti.

4. Pneumatika a geometria

Zaistite, aby vaše pneumatiky mali správny tlak a že sú v dobrom stave. Pravidelná kontrola geometrie udržuje pneumatiky rovnomerne opotrebované a predlžuje ich životnosť.

Naučte sa prísť svoje vozidlo

Okrem pravidelnej údržby je dôležité svoje vozidlo. Akékoľvek neobvyklé zvuky, vibrácie alebo problémy s výkonom by mali byť brané vážne a riešené čo najskôr.

Profesionálny servis

1. Nájdite si potrebnú mechaniku

zabezpečiť spoľahlivého a skúseného mechanika je kľúčové pre dlhodobú údržbu jazdeného vozidla. Dôverujte odborníkom, ktorí majú konkrétny typ vozidla.

2. Plánujte preventívne servisné prehliadky

Pravidelné preventívne servisné prehliadky sú múdrou investíciou. Mechanik môže objaviť problémy, než sa budú stať vážnymi a drahými.

Starostlivosť o interiér a exteriér

Nedopúšťajte, aby sa váš automobil zanedbával. Pravidelné umývanie, údržba interiéru pomáha chrániť vozidlom pred vplyvom počasia a opotrebovaním.

Dlhodobá údržba a servis ojazdených vozidiel sú kľúčom k udržaniu vášho vozidla spoľahlivým av dobrom stave po mnoho rokov. Investícia do pravidelnej údržby a starostlivosti o vaše auto sa vám dlhodobo týka. Sledujte Pravidelný servisný plán, počúvajte svoje vozidlo a spolupracujte s profesionálnym mechanikom, aby ste si užívali bezpečne a spoľahlivo jazdy.

V autobazári AutoGigant nájdete vozidlá kúpené a servisované len v Slovenskej republike, po prvom majiteľovi a so 100% garanciou najazdených kilometrov.  

Ponuka vozidiel AutoGigant