+421 903 456 321    
Ivanská cesta 1920/2
821 04 Bratislava

10.03.2023

Kúpa ojazdeného vozidla. Na čo si treba dávať pozor?

hodnota-vozidla.jpg

Auto hrá v modernom životnom štýle významnú rolu, no nemôže si každý dovoliť nové. Po kúpe nové auto stráca 30 až 40 % svojej hodnoty. Namiesto toho si ľudia môžu kúpiť ojazdené auto – také, ktoré je novšie a má lepšie vlastnosti. Kúpa ojazdeného auta od veľkého predajcu je najbezpečnejšia možnosť; pri nákupe na ulici alebo od nespoľahlivého malého podniku by ste však mali byť mimoriadne opatrní. Aby si ľudia mohli kúpiť vozidlo, musia sa rozhodnúť pre tú najbezpečnejšiu možnosť. Mnoho kupujúcich hľadá verejné inzeráty po neúspešnom pokuse o kúpu vozidla od profesionálneho predajcu alebo z autobazáru. Každý z týchto predajcov pravdepodobne odmietne akékoľvek auto s technickými alebo právnymi závadami.

Pozor na kúpu jazdeného auta „na ulici“

Niektorí ľudia, ktorí majú záujem o kúpu ojazdeného auta, sa rozhodnú pre inzerciu namiesto hľadania predajcov áut. Každý rok pribúdajú na internet státisíce inzerátov na predaj ojazdených áut. Pri takomto množstve sa medzi nimi nachádza aj podvodníci, ktorí hľadajú falošný inzerát na predaj vozidiel alebo inzerátov na auto, ktoré nie sú technicky alebo právne v poriadku, vylákajú od ľudí peniaze. V autobazáre AutoGigant sú všetky vozidlá po prvom majiteľovi s kompletnou servisnou históriou. Kúpa ojazdeného auta na ulici od súkromného predajcu je najrizikovejší spôsob kúpy auta. Ak si kúpite auto spôsobom, budete môcť získať vozidlo na prípadnú krádež aniiť pravosť jeho identifikačného čísla vozidla (VIN). To sa samozrejme na ulici bez poriadneho vybavenia nedá. AutoGigant Vám garantuje stav najazdených kilometrov a po dohode si môžete dať Vami vybrané vozidlo overiť do akéhokoľvek autoservisu. Pri nákupe cez inzerát môžu ľahko získať autá ukradnuté z trestnej činnosti. Do týchto predajov je spojených mnoho zločineckých skupín vrátane ľudí pracujúcich pre medzinárodné gangy. Polícia môže zabaviť vaše vozidlo, ak sa dozviem, že o skutočnosti neviete. Môžete vám napríklad vziať vozidlo, keď cestujete na zahraničnú dovolenku. Kúpou vozidla v „kamennom“ autobazári sa tento problém zmierňuje tým, že sa vyhýbajú vozidlám predávaným podvodníkom. 

Podvody s autami sú čoraz sofistikovanejšie

Podvodníci pokračujú v klamaní ľudí prostredníctvom klamlivých reklám na predaj áut. Napriek varovaniam a informáciám sa do podvodu dostane stále veľa ľudí. Títo podvodníci vytvárajú falošné profily na sociálnych sieťach a webových stránkach ako aj dokumenty, aby pôsobili, pôsobili. Potenciálnym klientom posielajú aj falošné naskenované dokumenty.

Veľmi častým druhom podvodu je predaj dovezených vozidiel s nízkym počtom najazdených kilometrov alebo napríklad vytopených áut po povodniach. AutoGigant ponúka vozidlá po operatívnom lízingu, ktoré sú vždy po prvom majiteľovi, s garanciou stavu kilometrov a slovenského pôvodu. Desiatky malých dovozcov, ktorí si donedávna slušne privyrábali dovozom lacných „západných“ áut, teraz bojujú o prežitie. Už nemôžu konkurovať cenou ani kvalitou, a tak sa čoraz viac uchyľujú k najrôznejším trikom a podvodom. Zhodnocovať vozidlá sa pokúšať nelegálne využívať roaming, ako napríklad snímaním tachometra, falšovaním roku výroby v technických preukazoch či predajom auta po ťažkej nehode. Pri vozidlách pochádzajúcich zo zahraničia je často potrebné overiť si históriu a dochádzať potom s hroziacimi problémami, akými sú väčšie investície do údržby vozidla alebo bezpečnostné a zdravotné riziká v prípade havárie spôsobenej zlým technickým stavom vozidla. Niečo sa vám pri kúpe vozidiel od nás nemôže stať, pretože v našich autobazároch predávame vozidlá v prvotriednej kvalite. Ojazdené autá sa na domácom trhu ponúkajú za výhodnejšie podmienky av lepšom technickom stave ako v Európe. Navyše je to vidieť na zmenený smer, ktorým teraz autá cez hranice putujú - trend sa obrátil a naopak vzrástol dopyt po slovenských vozidlách v cudzine.

Ponuka vozidiel

V prípade záujmu o testovaciu jazdu, prípadne doplňujúce informácie k nám ponúkaným vozidlám nás môžete kontaktovať na tel. čísle 0903 456 321 alebo na autobazar@autogigant.sk