+421 903 456 321    
Ivanská cesta 1920/2
821 04 Bratislava

30.05.2024

Výhody kúpy jazdeného vozidla zo Slovenskej republiky

Depositphotos_86865802_L-1-1024x683.webp

Kúpa vozidla je významným krokom, ktorý si vyžaduje dôkladné zváženie a prieskum. V Slovenskej republike je proces nákupu auta pohodlný a bezpečný, čo prináša mnoho výhod pre kupujúcich. V tomto blogu sa pozrieme na hlavné dôvody, prečo je kúpa vozidla zo SR výhodná, a na čo by ste si mali dať pozor.

1. Ľahká overiteľnosť kilometrov

Jednou z najväčších výhod kúpy vozidla zo Slovenska je možnosť ľahko overiť najazdené kilometre. Vďaka prísnym reguláciám a dostupným databázam, ako je napríklad register vozidiel, môžu kupujúci získať presné informácie o histórii najazdených kilometrov. Toto pomáha predchádzať podvodom s upraveným počítadlom kilometrov, čo je častý problém pri nákupe vozidiel v zahraničí.

2. Prístup k servisnej histórii

Pri kúpe vozidla zo Slovenska je jednoduché získať prístup k servisnej histórii vozidla. Mnoho predajcov a servisov vedie podrobné záznamy o všetkých údržbových a opravárenských prácach vykonaných na vozidle. Tieto informácie sú často dostupné na požiadanie, čo umožňuje kupujúcemu zistiť, či bolo vozidlo pravidelne a správne udržiavané.

3. Dôveryhodné faktúry a doklady

Na Slovensku sú predajcovia povinní poskytovať jasné a transparentné faktúry a doklady o kúpe. Toto zaručuje, že kupujúci má k dispozícii všetky potrebné dokumenty, ktoré dokazujú právny stav a históriu vozidla. Transparentnosť v dokumentácii pomáha predísť právnym problémom a poskytuje väčšiu istotu pri nákupe.

4. Možnosť overenia vozidla v nezávislom servise

Pri kúpe vozidla zo Slovenska majú kupujúci možnosť nechať vozidlo skontrolovať v nezávislom servise ešte pred samotnou kúpou. Servisy môžu vykonať dôkladnú technickú kontrolu a poskytnúť objektívny názor na stav vozidla. Toto overenie môže odhaliť skryté problémy a znížiť riziko nákupu vozidla s vážnymi technickými nedostatkami.

5. Ochrana spotrebiteľa

Slovenská legislatíva poskytuje silnú ochranu spotrebiteľom pri kúpe vozidiel. Existujú jasné pravidlá a nariadenia, ktoré chránia práva kupujúcich a zabezpečujú, že predajcovia dodržiavajú zákony. Toto zahŕňa aj možnosti reklamácie vozidla v prípade, že by sa po kúpe objavili závažné problémy.

Kúpa vozidla zo Slovenskej republiky prináša množstvo výhod, ktoré zvyšujú bezpečnosť a transparentnosť celého procesu. Ľahká overiteľnosť najazdených kilometrov, prístup k servisnej histórii, dôveryhodné faktúry a doklady, možnosť overenia vozidla v nezávislom servise a silná ochrana spotrebiteľa sú len niektoré z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť kúpu vozidla práve v SR. Tieto faktory spoločne prispievajú k tomu, že kúpa auta je menej stresujúca a poskytuje väčšiu istotu pre každého kupujúceho.

V autobazári AutoGigant nájdete vozidlá kúpené a servisované len v Slovenskej republike, po prvom majiteľovi a so 100% garanciou najazdených kilometrov. V prípade dopytu, Vám vieme poskytnúť kompletnú servisnú históriu ku každému jednému ponúkanému vozidlu. 

Ponuka vozidiel AutoGigant